H Χρηματοδότηση των εργαστηρίων του ΕΚ

Την Τετάρτη 10/5/2023 πραγματοποιήθηκε ενημέρωση του Συλλόγου Διδασκόντων για τα αποτελέσματα της δράσης «Χρηματοδότηση εργαστηρίων του ΕΚ. Στατιστική ανάλυση και ενημέρωση των εκπαιδευτικών». Η δράση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του Συλλογικού Προγραμματισμού για την αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου της σχολικής μας μονάδας και εντάχθηκε στον άξονα «Ηγεσία – Οργάνωση και διοίκηση της σχολικής μονάδας».

Οι εκπαιδευτικοί ενημερώθηκαν για τη χρηματοδότηση των εργαστηρίων και την προμήθεια εξοπλισμού από το σχ. έτος 2015-2016 έως και το σχ. έτος 2021-22. Παρουσιάστηκαν στατιστικά στοιχεία που αφορούν:

• Χρηματοδότηση Ανά Έτος και Εργαστήριο
  • Χρηματοδότηση Εργαστηρίων Ανά Δαπάνη (από το έτος 2015 -2016 μέχρι και το 2021-2022)
  • Αναλυτική χρηματοδότηση ανά εργαστήριο
  • Συνολική χρηματοδότηση ανά εργαστήριο (Από σχολικό έτος 2015 -2016 μέχρι και το 2021 – 2022)
  • Χρηματοδότηση ανά τομέα και έτος
  • Μαθητές και απόφοιτοι ανά Τομέα (Β΄ ΕΠΑΛ)
  • Μαθητές και απόφοιτοι ανά Ειδικότητα (Γ΄ ΕΠΑΛ)
  • Εβδομαδιαίες μαθητοώρες ανά εργαστήριο
  • Κόστος χρήσης εργαστηρίου ανά μαθητοώρα
  • Κόστος/χρόνο για κάθε μαθητή και κάθε απόφοιτο

Μετά την ολοκλήρωση της παρουσίασης οι εκπαιδευτικοί αξιολόγησαν με ανώνυμο ερωτηματολόγιο τη δράση.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ